Gıda

Kadim medeniyetlerin beşiği Akdeniz, insanlık tarihi kadar eski bir ağacın, zeytin ağacının da anavatanı.  Fosil kanıtlar, zeytin ağaçlarının kökenini 40 milyon yıl önceye dayandırıyor; yapılan arkeolojik kazılar ise en eski zeytin işleme tesisinin 7000 yıl önce var olduğunu bize gösteriyor. Zeytin bu geçmişi ve her bir ağacının 400 yıla yaklaşan ömrü ile her daim insanlık tarihinde önemli bir yer tutuyor. Kutsal kitaplardan efsanelere kadar sayısız birçok metinde insanlığa sunulmuş en değerli nimetlerden birisi olarak yer alıyor zeytin. Antik Yunan’da korunması için tanrıların görevlendirildiği zeytin, sunduğu lezzet ve sağlığın haricinde, Nuh Tufanı sonrası yeşermesi ile dünyadaki canlılığın, dalıyla barışın ve ebedi birlikteliğin, tanesi ile saflığın ve sadeliğin sembolü olarak duruyor. 


Akdeniz, bu köklü ve zengin geçmiş içinde zeytin ağaçları kadar, tarih boyunca zeytinin işlenmesi ve zeytinyağının verimli bir şekilde üretilmesi için gerekli bilgi ve tekniğin olgunlaştırılmasına da ev sahipliği yaptı.  


Biz de Akdenizli olarak, sahip olduğumuz, kökleri medeniyetimizin temeline uzanan zeytinleri, yine bu topraklarda olgunlaşan bilgi ve deneyimle sağlığın ve lezzetin temsili zeytinyağına dönüştürüyor ve dünya ile paylaşıyoruz.


Zeytinyağı

  1. Sızma Zeytinyağı
  2. Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytin Yağı


figure

Profesyonel müşteri temsilcimiz ile iletişime geçebilirsiniz